м. Київ, вул.Вишгородська 45Б/4

ПН-ПТ 10:00-19:00 СБ 10:00-18:00
Онлайн заявка
Позвонить

м. Київ, вул.Вишгородська 45Б/4

ПН-ПТ 10:00-19:00 СБ 10:00-18:00
Онлайн заявка
USD: 36.57 EUR: 38.88
Ru Ua
Позвонить

Кюретаж в клініці. Здорові ясна, здорова посмішка.

Кюретаж в клініці. Здорові ясна, здорова посмішка.

Кюретаж ясен: Суть та необхідність процедури

Кюретаж - це процедура глибокого очищення зубних відкладень та бактеріального нальоту з поверхні кореневих ділянок зубів та ясен. Він проводиться лише у випадку наявності зубних відкладень на коренях зубів для лікування запалення ясен.

Що таке кюретаж та як він проводиться

При виникненні захворювань ясен, таких як гінгівіт або пародонтит, у пацієнтів часто виникає проблема зубоясеневих кишень. Зубоясенева кишеня - це порожнина, яка виникає через розслаблення м'яких тканин пародонту, що в кінцевому підсумку призводить до порушення зв'язку між зубом і яснами. Під час прийому їжі мікрочастки продуктів можуть потрапляти в ці кишені.

 Що таке кюретаж та як він проводиться

Спроби провести самостійну гігієнічну чистку рота рідко приносять позитивний результат, оскільки видалити відкладення із зубоясеневих кишень практично неможливо. Ні зубна нитка, ні стоматологічна щітка не можуть справитися з видаленням зубних відкладень. Навіть засоби для полоскання ротової порожнини не в змозі вирішити цю проблему.

Тим часом, якщо зубні відкладення та залишки їжі не видаляються, вони можуть почати гнити, що призводить не лише до неприємного запаху з рота, але й до серйозних наслідків, таких як запалення тканин та утворення гнійних "мішків".

Лише стоматолог забезпечений необхідними інструментами та навичками, може провести професійну санацію зубоясеневих кишень. Цей процес називається кюретаж.

Важливо пам'ятати, що кюретаж відрізняється від професійної гігієнічної чистки зубів. Професійна гігієнічна чистка акцентується на очищенні видимої частини зубного ряду, тобто тих фрагментів зубів, що знаходяться над яснами. Кюретаж, навпаки, включає в себе глибоке очищення зубоясеневих кишень , що є важливим кроком у лікуванні захворювань ясен.

Показання і протипоказання до процедури Кюретажу

Зазвичай кюретаж пародонтальних кишень призначається за такими станами і симптомами:

  • "Поганий подих", навіть якщо пацієнт дотримується гігієни ротової порожнини;
  • Стоматолог виявив кишеню в пародонті під час огляду;
  • Пацієнт скаржиться на біль в зубі або яснах при пережовуванні їжі, при натисканні, а також на дискомфорт у стані спокою зубощелепної системи;
  • Під час огляду пацієнта лікар діагностує почервоніння і набряк м'яких тканин ясен, їх кровоточивість;
  • Рухомість зубів та збільшення міжзубного простору також є показаннями для проведення кюретажу в стоматології.

Однак не завжди можливо провести кюретаж зубів. Протипоказаннями для стоматологічних маніпуляцій є гнійні захворювання ясен, сильна рухомість зуба в зоні кишені.

Види Кюретажу

Стоматологи використовують два методи очищення пародонтальних кишень: відкритий і закритий кюретаж.

 Види Кюретажу

  • Закритий кюретаж проводиться без розрізу ясен і характеризується меншою травматичністю. Проте цей метод обмежує глибоке проникнення інструмента в пародонтальну кишеню, і операція виконується на дотик, що може призвести до ризику неякісного очищення патологічної порожнини.

  • Відкритий кюретаж ясен передбачає розріз ясен для отримання повного доступу до пародонтальної кишені та її вмісту. Цей метод забезпечує якісне очищення кишені і дозволяє провести закріплення зуба в зубному ряду та відновлення кісткової тканини навколо зуба.

Крім того, процедура класифікується за методом, використовуваним під час неї. Окрім кюрет,додатково, можуть використовуватися інші апаратні інструменти, такі як ультразвук, лазер. Вартість стоматологічних послуг може відрізнятися в залежності від виду втручання та використаної технології.

Переваги кюретажу для здоров'я ясен та зубів

Кюретаж допомагає позбутися відкладень, які неможливо видалити під час щоденного чищення зубів. Він підтримує здоров'я ясен та зубів, запобігаючи розвитку запальних процесів та захворювань.

Процедура проведення кюретажу в стоматологічній клініці 'Майстерня Посмішки'

1. Діагностика та планування процедури

Першим кроком для проведення кюретажу є діагностика стану ясен - кишень. Наші лікарі стоматологічної клініки проводять комплексний огляд , заповнюють пародонтальну карту та визначають необхідність процедури.

2. Процедура кюретажу

Під час процедури використовуються спеціальні інструменти - кюрети, які допомагають зняти зубні відкладення та бактеріальний нальот. Процедура може бути проведена під місцевою анестезією для забезпечення комфорту пацієнта.

3. Реабілітація та рекомендації

Після процедури кюретажу важливо дотримуватися рекомендацій лікаря щодо догляду за яснами та порожниною рота. Це допоможе у відновленні після процедури , підтримати отриманий результат та запобігти повторному виникненню проблем.

Висновок

Здорові ясна - це основа здорової посмішки та загального добробуту. Кюретаж в стоматологічній клініці 'Майстерня Посмішки' допомагає підтримувати їх у чудовому стані. Запишіться на консультацію за телефоном (044) 485 1478 та відвідайте нас за адресою м. Київ, вул. Вишгородська 45Б/4. Наші лікарі готові допомогти Вам зберегти здоров'я ясен та гарну посмішку.

Майстерня посмішки

Напишіть нам:

Viber Viber
Viber Viber
Ru Ua
USD: 36.57 EUR: 38.88

Онлайн заявка

Написати відгук
captcha