м. Київ, вул.Вишгородська 45Б/4

ПН-ПТ 10:00-19:00 СБ 10:00-18:00
Онлайн заявка
Позвонить

м. Київ, вул.Вишгородська 45Б/4

ПН-ПТ 10:00-19:00 СБ 10:00-18:00
Онлайн заявка
USD: 36.57 EUR: 38.88
Ru Ua
Позвонить

Первинна консультація в стоматолога.

Первинна консультація в стоматолога.

Кому потрібна консультація стоматолога?

Багато з нас звертаються до стоматолога лише у випадку гострого болю або проблем, відкладаючи візит на потім. Така стратегія може призвести до тривалого та витратного лікування. Попередження захворювань зубів та порожнини рота простіше, ніж їх лікування, і первинна консультація у стоматолога відіграє ключову роль у цьому процесі.

Первинна консультація стоматолога включає кілька важливих аспектів. В першу чергу лікар оцінює загальний стан зубів та порожнини рота, виявляючи патології та захворювання, які можуть призвести до болючих відчуттів у майбутньому. Крім того, консультація дозволяє визначити оптимальний план лікування та, за необхідності, призначити додаткові дослідження.

Часто люди не усвідомлюють проблем, які можуть розвиватися в порожнині рота без видимих симптомів. Регулярні профілактичні огляди та консультації дозволяють виявляти такі проблеми на ранніх стадіях та запобігати їх подальшому розвитку. Спеціалісти рекомендують відвідування стоматолога хоча б раз на півроку, навіть якщо у пацієнта немає виражених проблем.

Діти також потребують регулярних консультацій у стоматолога, оскільки їхній ротовий простір постійно змінюється. Професійна гігієна та своєчасне виявлення проблем допоможуть запобігти розвитку карієсу та інших захворювань серед маленьких пацієнтів.

Важливо відзначити, що на первинній консультації оцінюється не лише стан зубів, але і проводиться навчання пацієнта правильному догляду за порожниною рота. Пацієнтам надаються рекомендації з гігієнічних процедур та профілактичних заходів, що також сприяє загальному покращенню стоматологічного здоров'я.

Отже, регулярні консультації та профілактичні огляди у стоматолога є невід'ємною частиною підтримки здоров'я зубів та порожнини рота. Первинна консультація відіграє ключову роль у попередженні проблем та підтриманні стоматологічного благополуччя кожного пацієнта. Не відкладайте своє здоров'я на потім – візит до стоматолога може бути приємним та корисним досвідом.

Як проходить консультація та огляд у стоматолога?

Якщо скарги відсутні у пацієнта, першинне обстеження йде за стандартним планом.

  • Візуальна оцінка: лікар уважно досліджує коронки зубів, ясна, слизову оболонку, піднебіння, виявляючи наявність нальоту і відкладень, а також загальний стан емалі та ознаки запалення ясен.
  • Зондування: лікар використовує спеціальний інструмент для контроля міцності емалі та оцінки поверхні коронок, виявляючи карієс, його стадію та навіть не каріозні ураження.
  • Пальпація: здійснюється для оцінки стану пародонта, виявлення прихованих запалень та визначення рухливості зубів.
  • Перкусія: легке стукування коронок зубів допомагає виявити болісні реакції, що може вказувати на різні захворювання.
  • Консультація: поділена на два етапи - попередній розмова з пацієнтом перед оглядом і розмова після, де лікар розповідає про виявлені проблеми та пропонує варіанти лікування.

Індивідуальна оцінка кольору емалі є важливим етапом стоматологічного огляду. Зміни в кольорі можуть бути індикатором різних станів:

  1. Пульпіт та його ознаки: Сіре забарвлення емалі може свідчити про розвиток пульпіту.
  2. Використання лікарських засобів: Зміна відтінку на жовтий або рожевий може бути наслідком застосування певних препаратів і, у деяких випадках, вимагати процедури відбілювання або відновлення кероамичною реставрацією.
  3. Демінералізація чи карієс: Білі або темні плями на емалі вказують на стадію розвитку демінералізації чи карієсу. Світліюча емаль, втрата нею блиску і подальше затемнення можуть свідчити про різні стани, включаючи коричневе чи майже чорне забарвлення.

Процедура зондування, важлива для контроля міцності емалі та оцінки поверхні коронок, проводиться з використанням спеціального інструмента - зонда. Цей метод діагностики допомагає виявити карієс, визначити його стадію та ступінь руйнування зуба. Зондування також ефективно для виявлення не каріозних уражень, таких як флюороз, гіпоплазія, ерозія емалі.

Додатково зонд використовується для перевірки щілин між тканинами та краями пломб. Збільшені щілини можуть вимагати корекції. Під час зондування стоматолог може виявити пом'якшення дентину, нальот зубного каменю та інші аномалії.

Пальпація, що здійснюється для оцінки стану пародонта та виявлення прихованих запалень, включає в себе зміщення зуба в різних напрямках, а також оцінку руху в альвеолі. Пальпація може виявити ознаки запалення, набряку тканин, припухлості або згущення.

Перкусія, процедура простукування коронок, також є важливим етапом стоматологічної діагностики. Поява болю при різних постукуваннях може вказувати на різні проблеми, такі як пародонтит або запалення нерва.

За необхідності для більш детальної діагностики може знадобитися  КПКТ/ 3Д рентгенографія для оцінки стану кісткової тканини, коренів та щільності заповнення кореневих каналів.

Отже регулярні візити до стоматолога необхідні навіть за відсутності болей, чутливості емалі чи помітних проблем. Під час профілактичних оглядів лікар проводить ретельне обстеження зубів, уважно стежить за станом ясен та оцінює ефективність самостійної гігієнічної догляду. Лікар також надає цінні рекомендації щодо поліпшення щоденного догляду і, за потреби, обговорює можливі лікувальні заходи. Важливо підкреслити, що під час таких візитів акцент робиться не лише на діагностиці, але й на консультації пацієнта. Цей підхід допомагає попередити потенційні проблеми, забезпечуючи довгострокове здоров'я зубів та порожнини рота. 

90% усіх робіт , включаючи огляд на первинній консультації, виконується за допомогою операійного мікроскопу!

Де нас знайти:

Адреса: м. Київ, вул. Вишгородська 45Б/4

Телефон: (044) 485 1478

Ми з радістю допоможемо вам повернути вашу посмішку та відновити здоров'я зубів!

Майстерня посмішки

Напишіть нам:

Viber Viber
Viber Viber
Ru Ua
USD: 36.57 EUR: 38.88

Онлайн заявка

Написати відгук
captcha