м. Київ, вул.Вишгородська 45Б/4

ПН-ПТ 10:00-19:00 СБ 10:00-18:00
Онлайн заявка
Позвонить

м. Київ, вул.Вишгородська 45Б/4

ПН-ПТ 10:00-19:00 СБ 10:00-18:00
Онлайн заявка
USD: 36.57 EUR: 38.88
Ru Ua
Позвонить

Що робити, якщо кровоточать ясна? Причини та методи лікування.

Що робити, якщо кровоточать ясна? Причини та методи лікування.

Кровоточні ясна: причини, методи лікування та можливі ускладнення

Спостереження за кровоточенням з ясен вимагає уваги, оскільки це може бути ознакою як захворювань порожнини рота, так і системних порушень. Правильний догляд за порожниною рота, включаючи регулярне чищення зубів та використання зубної нитки, є ключем до профілактики подібних проблем. Однак, якщо кровоточать ясна, необхідно звернутися до стоматолога для проведення діагностики та визначення можливих причин. Раннє виявлення та лікування проблеми допоможуть уникнути ускладнень та зберегти здоров'я порожнини рота."

Чому виникає кровоточність ясен?

Ясна відіграють важливу роль у захисті зубів та підтримці здоров'я порожнини рота. Їх кровоточність часто є ознакою порушень як в області ротової порожнини, так і в організмі в цілому. Численні фактори, такі як неправильна гігієна порожнини рота, куріння, стрес та неповноцінне харчування, можуть призвести до ослаблення тканин ясен та їх кровоточності.

Тому важливо усвідомлювати, що звички поведінки та спосіб життя можуть впливати на стан наших ясен. При появі кровотечі необхідно звернутися до стоматолога для професійної оцінки та лікування. Тільки так можна надійно визначити причини та запобігти можливим ускладненням.

Ознаки проблем з яснами: як їх розпізнати?

Кровоточність ясен - часто перший дзвіночок щодо проблем з порожниною рота, але ігнорувати її - значить ризикувати серйозними наслідками. Разом з течією часу можуть з'явитися і інші симптоми, такі як неприємний запах з рота, присмак крові під час їжі або чищення зубів, червоніння ясен, збільшена чутливість зубів до різних подразників, болісні відчуття та утворення кишень між зубами та ясенами, де можуть накопичуватися інфекції та відкладення.

Якщо ясна кровоточать і симптоми загострюються або не зникають тривалий час, можуть з'явитися більш серйозні проблеми, такі як опущення ясен, виділення гною та свербіж. Важливо не відкладати візит до стоматолога при перших ознаках проблем з яснами, щоб запобігти їх подальшому розвитку та зберегти здоров'я ротової порожнини.

Симптоми кровоточності ясен: що вони означають?

 • Червоніння та набряк ясен, особливо помітні під час чищення зубів та вживання твердої їжі.
 • Утворення зубного нальоту та зубного каменю, що може загострити стан ясен та призвести до подальшої кровоточності.
 • Кровоточність ясен та неприємний запах з рота - часті супутні ознаки проблем з яснами. Другий може бути настільки інтенсивним, що звичайні гігієнічні процедури не здатні повністю усунути його довгий час.
 • У вагітних жінок можуть спостерігатися такі симптоми, як розростання слизової, що потребує особливої уваги та догляду.

Ясна кровоточать при чищенні зубів: як уникнути цієї проблеми?

Кровоточність ясен може бути ознакою різних захворювань та проблем зі здоров'ям, але також може бути викликана використанням занадто жорсткої зубної щітки. Лікарі часто рекомендують використовувати середню або м'яку щітку, щоб ефективно видаляти зубний нальот без пошкодження тканин ясен.

Проте, занадто сильний тиск під час чищення може призвести до механічних ушкоджень ясен, аж до появи кровоточності. Особливо це стосується чутливих ясен. Щоб уникнути цього, важливо обговорити вибір відповідної щітки з вашим стоматологом.

Якщо ви помічаєте кровоточність ясен при чищенні зубів, можливо, ви надто сильно натискате на щітку, що призводить до травмування тканин. Неправильний підхід до чищення зубів може у кінцевому підсумку призвести до опущення ясен та викладення шийок зубів. Це може проявитися в подовженні зубів, збільшенні їх чутливості, а в подальшому - їх втраті. Важливо звернутися до стоматолога для професійної консультації та корекції техніки чищення зубів, щоб уникнути серйозних наслідків для вашого здоров'я рота.

Небезпека та наслідки кровоточивості ясен

Кровоточність ясен слід розглядати як сигнал про можливі проблеми в організмі. Якщо ви помічаєте кров під час чищення зубів та неприємний запах з рота, це потребує негайної уваги. Навіть якщо кровотеча викликана системними захворюваннями, необхідно прагнути до її усунення якнайшвидше.

Постійна кровоточність ясен створює сприятливе середовище для розмноження мікробів в незахищених ділянках порожнини рота. Це може призвести до розвитку серйозних стоматологічних захворювань, таких як гінгівіт та пародонтит. Тому важливо не ігнорувати кровоточність ясен, а звернутися до стоматолога для професійної оцінки та лікування, щоб запобігти розвитку серйозних ускладнень для вашого здоров'я рота.

Як запобігти та припинити кровоточіння ясен?

 • Для вирішення цієї проблеми необхідно строго дотримуватися рекомендацій лікаря та дотримуватися комплексного підходу:
 • Видалення зубного нальоту та каменю професійним чищенням зубів, що виконується стоматологом. Це допомагає усунути основну причину кровоточивості ясен.
 • Правильний догляд за порожниною рота в домашніх умовах, включаючи чищення зубів двічі на день за допомогою м'якої щітки та зубної нитки, а також застосування рекомендованих стоматологом засобів для полоскання рота.
 • Використання препаратів, таких як гелі для лікування кровоточних тканин, за рекомендацією лікаря.
 • Збереження здоров'я зубів та порожнини рота, своєчасне лікування карієсу та інших стоматологічних проблем.
 • Дотримання здорового способу життя та дієти, багатої вітамінами та корисними речовинами.
 • При необхідності прийом вітамінних комплексів за рекомендацією лікаря.

Важливо пам'ятати, що при кровоточивості ясен необхідна консультація зі спеціалістом для правильного діагнозу та лікування, особливо якщо причиною є системні захворювання. Дотримання рекомендацій лікаря допоможе запобігти подальшим ускладненням та зберегти здоров'я порожнини рота.

Ефективні методи профілактики кровоточивості ясен

Для суттєвого зниження ризику появи цієї неприємності слід виконувати наступні заходи:

 • Приділяйте належну увагу чистці зубів в домашніх умовах. Процедуру слід проводити двічі на день, тривалістю не менше 2 хвилин. Уникайте сильного натиску на зубну щітку та різких рухів, щоб не пошкодити тканини порожнини рота. Крім продовжальних та поперечних рухів, виконуйте й кругові рухи. Не забувайте чистити язик від нальоту, використовуючи зворотню сторону щітки, та обирайте щітку з м'якою щетиною.
 • Відвідуйте стоматолога принаймні раз на півроку для своєчасного виявлення стоматологічних проблем та їх вирішення. Лікар також може призначити професійне чищення зубів, яке слід виконувати періодично.
 • Підтримуйте здорове харчування, багате вітамінами та мінералами, необхідними для здоров'я всіх тканин, включаючи слизову рота.
 • Своєчасно проходьте профілактику та лікування захворювань внутрішніх органів та систем, які можуть призвести до кровоточивості ясен.
 • Пам'ятайте, що кровоточивість ясен - це проблема, з якою потрібно справлятися під керівництвом стоматолога. Своєчасне виявлення та лікування допоможуть уникнути більш серйозних наслідків.

 

Майстерня посмішки

Напишіть нам:

Viber Viber
Viber Viber
Ru Ua
USD: 36.57 EUR: 38.88

Онлайн заявка

Написати відгук
captcha