м. Київ, вул.Вишгородська 45Б/4

ПН-ПТ 10:00-19:00 СБ 10:00-18:00
Онлайн заявка
Позвонить

м. Київ, вул.Вишгородська 45Б/4

ПН-ПТ 10:00-19:00 СБ 10:00-18:00
Онлайн заявка
USD: 36.57 EUR: 38.88
Ru Ua
Позвонить

У дитини прорізався перший зуб, що робити!?

У дитини прорізався перший зуб, що робити!?

Прорізування зубів у дітей: ключові аспекти для молодих батьків

Прорізування зубів у вашої дитини - важливий етап розвитку, який потребує уваги та розуміння. У цій статті ми розглянемо процес прорізування як молочних, так і постійних зубів, щоб надати вам необхідну інформацію для правильного догляду та підтримки вашого малюка.

Коли і які зуби проростають у дітей

 1. Початкові етапи: Зачатки молочних зубів формуються ще на етапі ембріонального розвитку. Проростання ж розпочинається приблизно у віці 6-8 місяців.
 2. Порядок проростання:
 • Два центральних нижніх різця (6-8 місяців).
 • Верхні центральні різці (8 місяців).
 • Верхні бічні різці та нижні бічні різці (8-12 місяців).
 • Перші жувальні зубки (14-20 місяців).
 • Перші ікла (1,5-2 роки).
 • Інші жувальні зуби (2-3 роки).


Індивідуальні особливості прорізування

 • Унікальний процес: Кожна дитина розвивається індивідуально, тому може відхилятися від загальних термінів проростання зубів.
 • Фактори впливу: Процес прорізування може залежати від генетики, загального стану здоров'я та інших індивідуальних чинників.

Розуміння процесу прорізування зубів є ключовим для забезпечення правильного догляду за вашою дитиною. Пам'ятайте, що кожен малюк унікальний, тому варто бути готовим до індивідуальних особливостей та потреб вашого малюка.

Формування молочного прикусу: ключові етапи в розвитку дитини

У розвитку зубощелепної системи малюка і формуванні його прикусу виділяються п'ять важливих етапів, які відіграють ключову роль у становленні здорового зубного апарату:

Перший етап (від народження до 6 місяців)

Цей період характеризується формуванням бази для майбутньої зубощелепної системи перед появою перших зубів.

Другий етап (від 6 місяців до 3 років)

Процес проростання всіх молочних зубів відбувається, що важливо для належного розвитку прикусу та зубощелепної системи.

Третій етап (від 3 до 6 років)

Цей період відзначається активним зростанням щелеп та підготовкою до природної зміни молочних зубів на постійні.

Четвертий етап (від 6 до 12 років)

Починається час інтенсивного зростання щелеп та проростання постійних зубів, що впливає на остаточну структуру прикусу.

П'ятий етап (від 12 до 15 років)

На цьому етапі майже всі молочні зуби змінені на постійні, встановлюється стійкий прикус, що є важливим етапом у розвитку правильного зубного апарату дитини.

Правильне формування молочного прикусу становить одну з ключових передумов для забезпечення належного розвитку постійного прикусу у вашої дитини.

Симптоми прорізування молочних зубів у дітей

Кожен малюк реагує на прорізування молочних зубів індивідуально, але існують певні характерні симптоми, на які звертають увагу батьки:

Основні симптоми:

 1. Сильне слиновиділення: Під час прорізування зубів малюк може виділяти більше слини, що є звичайною реакцією організму.
 2. Почервоніння і припухлість ясен: Ясна можуть стати червоними та набрякнутими через активний процес прорізування.
 3. Свербіж та незручності: Деякі діти можуть відчувати сильний свербіж та дискомфорт у яснах, що викликає вередування та розлади сну.


Інші можливі симптоми:

 • Кашель і нежить: У деяких випадках, прорізування зубів може супроводжуватися кашлем та загальними незручностями, що можуть нагадувати прояви простуди.
 • Зміни у стільці: В окремих випадках може відбуватися ослаблення стільця, але воно зазвичай пов'язане з роздратуванням нервової системи, а не з харчовими розладами.

У більшості випадків, прорізування молочних зубів відбувається протягом кількох днів (2-8 днів), а симптоми зазвичай проходять самі собою протягом 2 днів. Однак, якщо неприємні симптоми тривають більше 2-3 днів або стають більш серйозними, слід звернутися до лікаря для консультації та огляду дитини.

Проблеми і ускладнення при появі перших зубів у дітей

Хоча хворобливість ясен, підвищення температури та розлади травлення є звичайними симптомами прорізування молочних зубів, у деяких випадках можуть виникнути ускладнення:

Можливі ускладнення:

 1. Велика затримка: У деяких випадках може відзначатися велика затримка у проростанні зубів, що може бути генетичною особливістю або патологічною адентією.
 2. Утворення гематоми (кісти): Це може відбуватися через важкість прорізування або інші причини, і супроводжується утворенням шишок або гематоми на яснах.
 3. Порушення черговості прорізування зубів: Можливе порушення звичайної послідовності прорізування зубів у дитини.
 4. Афтозний стоматит: Це висипання на слизовій у вигляді гнійних виразок.
 5. Гіпоплазія емалі: Зустрічається у малюків до 10 місяців і характеризується недорозвиненістю емалі зубів.
 6. Порушення прикусу: Можливість неправильного змикання зубів, що може вплинути на прорізування постійних зубів у майбутньому.

Якщо ваша дитина зазнає «важкого прорізування» тимчасових зубів або виникають будь-які з перерахованих ускладнень, варто обов'язково звернутися до педіатра. При явних ознаках неправильного формування молочного прикусу, краще консультуватися зі стоматологом-ортодонтологом.

Що робити, коли ріжуться зубки: поради молодим батькам

Тепер, коли ви знаєте, що відбувається з вашою дитиною, ось кілька порад, спрямованих на полегшення процесу появи перших зубів:

Поради для батьків:

 1. Залишайтеся спокійними: Ваша тривога може позначитися на самопочутті малюка, тому спробуйте залишатися спокійними та розуміючими.
 2. Оточіть дитину любов’ю і ніжністю: Маленькі діти потребують багато любові та ніжності, особливо під час незручностей з зубами.
 3. Використовуйте спеціальні іграшки для ясен: Ці іграшки допоможуть зняти свербіж і полегшують процес прорізування.
 4. Забезпечте підвищений антибактеріальний захист: Часті провітрювання, стерилізація іграшок та інших предметів догляду за дитиною допоможуть запобігти інфекціям.
 5. Використовуйте спеціальний гель при прорізуванні зубів: Цей засіб може мати легку анестезуючу дію і полегшувати свербіж та дискомфорт. Перед використанням краще проконсультуватися з педіатром.

Як діяти при підвищенні температури?

Лікарі рекомендують уникати використання жарознижуючих препаратів без консультації з лікарем. Підвищена температура є природною реакцією організму на інфекції. У разі дуже високої температури краще звернутися до педіатра для отримання рекомендацій щодо прийому ліків. Не використовуйте народні засоби або ліки без консультації з лікарем.

Як допомогти дитині: рекомендації лікарів Стоматологічної клініки "Майстерня Посмішки"

Щоб впоратися з дискомфортом, викликаним прорізуванням постійних зубів, достатньо робити дитині масаж ясен. У разі запалення ясен, гель для прорізування зубів (рекомендований лікарем) допоможе зняти запалення.

Що робити при розвитку ускладнень?

 1. Коригування прикусу: Проблеми з прикусом у дитини можна виправити легше, ніж у дорослих. При наявності дефектів потрібно проконсультуватися з ортодонтом.
 2. Лікування карієсу: Карієс потребує негайного лікування, оскільки він може призвести до втрати зуба у дитячому віці.
 3. Затримка росту зубів: У разі затримки росту зубів потрібно терміново звернутися до лікаря. Імунні порушення можуть бути однією з головних причин.

Як зберегти здоров’я молочних і постійних зубів у дітей?

 1. Регулярні відвідини стоматолога: Важливо регулярно відвідувати стоматолога для вчасної діагностики карієсу та інших проблем.
 2. Профілактика карієсу: Забезпечте якісну гігієну порожнини рота та використовуйте стоматологічну процедуру герметизації фісур молочних зубів.
 3. Вчасне лікування карієсу: Лікуйте карієс вчасно, щоб уникнути ускладнень.
 4. Правильне харчування: Збалансований раціон сприяє здоров’ю зубів та загальному здоров’ю дитини.

Здоров’я зубів малюка важливе, тому не забувайте про ретельний догляд і регулярні візити до стоматолога. Ці зусилля допоможуть вашій дитині зберегти здорові зуби надовго!

За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном (044) 485 1478 або завітайте до нас за адресою м. Київ, вул. Вишгородська 45Б/4.

Майстерня посмішки

Напишіть нам:

Viber Viber
Viber Viber
Ru Ua
USD: 36.57 EUR: 38.88

Онлайн заявка

Написати відгук
captcha