м. Київ, вул.Вишгородська 45Б/4

ПН-ПТ 10:00-19:00 СБ 10:00-18:00
Онлайн заявка
Позвонить

м. Київ, вул.Вишгородська 45Б/4

ПН-ПТ 10:00-19:00 СБ 10:00-18:00
Онлайн заявка
USD: 36.57 EUR: 38.88
Ru Ua
Позвонить

Запобігайте карієсу у дітей: Профілактичні заходи в стоматологічній клініці 'Майстерня Посмішки'

Запобігайте карієсу у дітей: Профілактичні заходи в стоматологічній клініці 'Майстерня Посмішки'

Важливість профілактики карієсу у дітей

Карієс може бути небезпечним явищем не лише для дорослих, але й для дітей, особливо для тих, чиї зуби ще не мають достатньої міцності. Існує кілька причин, чому ризики карієсу у дітей часто є ще більшими. По-перше, у дітей емаль зубів ще не настільки міцна, що сприяє швидшому розвитку каріозного процесу. По-друге, діти часто мають схильність до перекусування солодкими стравами на протязі всього дня. По-третє, діти ще не вміють правильно доглядати за зубами, а підлітки, часто занадто ліниві, щоб ретельно чистити їх.

 • Початкові стадії дитячого карієсу: Дитячий карієс може розвиватися непомітно, проявляючи перші ознаки лише вже на пізніх стадіях. Це може призвести до болю та ускладнень.
 • Вплив карієсу на здоров'я дитини: Карієс може не лише порушити структуру зубів, але й вплинути на загальний стан здоров'я дитини, спричиняючи інфекційні ускладнення.

Враховуючи це, профілактика карієсу у дітей стає важливою та відповідальною задачею, на яку перш за все повинні звернути увагу батьки. Які заходи можна вжити для якісної профілактики карієсу у дітей? Про це розповість наш дитячий стоматолог з клініки "Майстерня Посмішки" у Києві.

Слід зазначити, що профілактика карієсу у дітей включає в себе комплекс заходів, серед яких професійні методи (герметизація фісур у дітей, фторування зубів, видалення зубних відкладень) і правильний домашній догляд. Давайте докладніше розглянемо ці аспекти.

Герметизація фісур:

Щоб унеможливити появу карієсу у дітей, одним із ефективних заходів є герметизація фісур, або заповнення природних заглиблень на жувальних зубах. Саме в цих місцях залишаються рештки їжі, що стають причиною активного розмноження бактерій та утворення нальоту, що може сприяти появі карієсу.

Герметизація фісур у дітей передбачає заповнення борозенок на жувальних поверхнях спеціальним рідким фотокомпозитом, після чого проводиться шліфування. Це значно знижує ризик розвитку карієсу. Цю процедуру можна виконати як на молочних, так і на постійних зубах.

Фторування зубів дітям

Фторування зубів дітям є ще одним важливим заходом. Молода зубна емаль потребує додаткового захисту, тому нанесення спеціальних сумішей з фтором та мінеральними речовинами є доречним відразу після прорізування зубів. Ці суміші можуть бути у формі гелю, розчину або крему.

Зняття зубних відкладень

Для попередження карієсу та інших захворювань ротової порожнини важливо вчасно знімати зубні відкладення, а також виконувати професійну гігієну ротової порожнини. Це допомагає позбавити дітей від нальоту, який може сприяти розвитку карієсу, гінгівіту та стоматиту.

Методи професійного чищення вибираються індивідуально для кожної дитини з урахуванням її потреб. Важливо, що процес зняття зубних відкладень безболісний та комфортний для малюка і нешкідливий для зубної емалі.

Правила домашнього догляду за зубами дитини

Щоб уникнути карієсу та інших проблем з зубами, важливо відвідувати дитячого стоматолога не рідше двох разів на рік. Також слід дотримуватися основних правил домашнього догляду:

 • Починати чистити зуби малюкові відразу після прорізування перших молочних зубів, використовуючи спеціальні серветки.
 • Використовувати дитячі щітки та пасти, керуючись рекомендаціями лікарів. Щітки повинні мати м'яку щетину та бути привабливими для дитини. Також слід користуватися органічною пастою, яку можна безпечно ковтати.
 • Привчити дитину до чищення зубів двічі на день та допомагати їй чистити важкодоступні місця.
 • Контролювати та мотивувати підлітків до якісного домашнього догляду.

Також для профілактики карієсу важливо сформувати у дитини правильні харчові звички, зокрема обмежуючи споживання солодощів, випічки, газованих напоїв та інших продуктів, які містять швидкі вуглеводи.

Профілактичні заходи в стоматологічній клініці 'Майстерня Посмішки'

 1. Регулярні візити до стоматолога: Рекомендується проводити перевірку у стоматолога щонайменше раз на півроку. Це допоможе виявити проблеми на ранніх стадіях та уникнути їх подальшого розвитку.
 2. Гігієна та правильне харчування: Своєчасне навчання дітей гігієні зубів та правильному харчуванню - важлива складова профілактики. Обмеження солодкого та кислого допоможе зменшити ризик розвитку карієсу.
 3. Захист зубів: Застосування флюоридних засобів та герметизація фіссур - це ефективні методи захисту зубів від карієсу.

Профілактична робота в стоматологічній клініці 'Майстерня Посмішки'

 1. Індивідуальний підхід до дитини: Наші лікарі стоматологічної клініки розуміють важливість індивідуального підходу до кожної дитини, створюючи комфортну та довірчу атмосферу.
 2. Професійна консультація та навчання: Ми не лише надаємо професійні консультації, а й навчаємо дітей правильно доглядати за зубами та обираємо оптимальні засоби для їх профілактики.

Здоров'я зубів у дитячому віці - це важлива передумова для майбутнього здоров'я. Профілактичні заходи в стоматологічній клініці 'Майстерня Посмішки' допоможуть вашим дітям підтримувати здоровий посмішку. Наші лікарі готові допомогти вам та вашій родині. Запишіться на прийом за телефоном (044) 485 1478 та завітайте до нас за адресою м. Київ, вул. Вишгородська 45Б/4. Наша місія - ваша дитина з посмішкою!

Майстерня посмішки

Напишіть нам:

Viber Viber
Viber Viber
Ru Ua
USD: 36.57 EUR: 38.88

Онлайн заявка

Написати відгук
captcha