В першу чергу необхідно створити умови для безперешкодного доступу до каналів, очистити канали титановими інструментами, механічно і медикаментозно санувати порожнину. Потім проводиться рентген для визначення індивідуальних особливостей розташування каналів. Для підготовки до пломбування все порожнини висушують спеціальним стерильним матеріалом.
Далі проводиться заповнення каналів рідким пломбувальних матеріалів, свого роду клеєм з високим вмістом кальцію. Це може бути стерильна холодна або гаряча гутаперча - щільний і довговічний, але еластичний і зручний у роботі матеріал, який подається через срібні канюлі в підготовлені порожнини для якісної герметизації каналу. При лікуванні серйозних патологій кореневої канал пломбують містять кальцій, розчином - дисперсно, для проникнення в мікроканали і повної дезінфекції.
Також перед установкою пломби для закриття каналу з метою стерилізації може бути застосований лазер.
Висока бактерицидна дія забезпечується більш глибоким впливом в порівнянні з хімічними розчинами, що гарантує більш надійну дезінфекцію і запобігання появи патологічних процесів в майбутньому.